Plaukų linijos dizainas. Specialiu žymekliu pažymimos vietos, į kurias bus sodinami plaukai, plaukų linija aptariama su pacientu. Esant reikalui, specialistas gali patrumpinti plaukus.
Ką svarbu žinoti apie plaukų persodinimo procedūrą ir kaip elgtis po jos?
Intensyvų plaukų slinkimą bei plikimą gali sukelti daugybė priežasčių, tarp kurių dažniausios yra paveldimumas, įvairios autoimuninės ligos bei uždegimai, vaistų vartojimas, stresas bei kiti kasdien mus supantys reiškiniai. Ir nors su plikimu kur kas dažniau susiduria vyrai, išties nemaža dalis moterų kovoja su sparčiu plaukų slinkimu bei plonėjimu, kuris taip pat sukelia didelį diskomfortą bei nepasitikėjimą savimi. Šiandien jau turime bent keletą inovatyvių sprendimų plaukų sveikatai, tačiau smarkiai plinkant specialistai rekomenduoja atlikti plaukų persodinimo procedūrą – kas tai ir ką reikėtų apie ją žinoti?
Plaukų persodinimo procedūros eiga
Plaukų transplantacija arba plaukų persodinimas yra chirurginė procedūra, kurios metu iš paties paciento donorinės zonos yra paimami plaukų folikulai ir persodinami į išplikusias galvos vietas. Dažniausiai donorine zona pasirenkama pakaušio dalis. Folikulai yra genetiškai nesunykstantys, todėl jų persodinimas į išplikusias sritis yra labai efektyvus būdas atgauti natūraliai ir sveikai atrodančius plaukus. Plaukų persodinimo procedūra dažniausiai rekomenduojama sergant androgenine alopecija, liga, kurios eigoje yra pažeidžiami plaukų folikulai ir dėl to nebeauga sveiki plaukai.
Ką svarbu žinoti prieš procedūrą?
Procedūros metu specialiu implantatoriumi plauko folikulas yra perkeliamas į galvos zoną su išretėjusiais plaukais. Nors galvos oda pažeidžiama išties minimaliai, norint išvengti didesnės kraujavimo rizikos, pacientams 10 dienų prieš procedūrą patariama atsisakyti priešuždegiminių ir kraują skystinančių vaistų. Jei vartojate tokius vaistus, prieš transplantaciją gydytojas pakonsultuos, kuo galite juos pakeisti. Taip pat rekomenduojama bent 2 savaites iki procedūros pasistengti sumažinti rūkymo dažnį ir nevartoti alkoholinių gėrimų bei vengti didelio kavos kiekio. Kraujavimo riziką taip pat gali padidinti ir intensyvus deginimasis saulėje – jo metu išsiplečia kapiliarai, todėl saulės vonių geriausia būtų atsisakyti likus bent savaitei ar net dviems iki numatytos procedūros dienos.
Kaip elgtis po plaukų persodinimo procedūros?
Gydytojai pastebi, kad po plaukų persodinimo svarbu saugoti ir tinkamai prižiūrėti galvos odą. Persodinus plaukus, galvos oda kelias savaites gyja, todėl šiuo laikotarpiu būtina derama priežiūra. Svarbu saugoti skalpo odą nuo sumušimų, nesikasyti ir neliesti jos pirštais. Savaitę po procedūros derėtų vengti baseinų, pirčių ir įvairių vandens telkinių, nedevėti šalmų ir kepurių – taip užkirsite kelią infekcijai ir grybeliui. Specialistas gali paskirti specialų, gijimą gerinantį fiziologinį skystį odos priežiūrai – naudokite jį pagal nurodymus. Prie įprasto gyvenimo ritmo galima grįžti praėjus 2 savaitėms.
Tiesa, nors po procedūros plaukai į naują vietą transplantuojami visam gyvenimui ir yra ilgaamžiai, tačiau įprastai po persodinimo procedūros yra naudojami specialūs, gydytojo paskirti tepami ar geriami vaistai, kad neretėtų šalia esantys netransplantuoti plaukai. Taip užtikrinama, kad akį džiuginantis rezultatas išsilaikytų kiek įmanoma ilgiau nepakitęs.
Apie tikslią plaukų persodinimo procedūros kainą, trukmę bei kitus svarbius ar jums rūpimus dalykus informuos jus konsultuojantis MEDIHUB gydytojas, tiksliai įvertinęs jūsų plaukų būklę bei galimus rezultatus.